РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ НАПИСАННЯ МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА

як правильно написати мотиваційний лист 2022

Мотиваційний лист – це документ, у якому вступник презентує себе та пояснює, що спонукало його обрати заклад ФПО та спеціальність для навчання. У мотиваційному листі можна показати свої досягнення, навички, пріоритети на майбутнє.

Члени приймальної комісії розглядають мотиваційний лист для того, щоб більше дізнатись про вступника, його світогляд, мислення, ключові пріоритети. Лист повинен зацікавити членів приймальної комісії, що сприятиме до зарахування у вищий навчальний заклад.

Як правильно написати мотиваційний лист

Головна мета – розкрити тему, відповісти на питання “Чому я хочу вступити до обраного заклад ФПО або на конкретну спеціальність”. Ті, хто читатимуть ваш лист, повинні зрозуміти хто ви і навіщо вам потрібен вступ на обрану спеціальність. Для цього послідовно висловлюйте свої думки, доповнюйте їх аргументами, розкажіть про навички, які допоможуть вам у подальшому навчанні.

Якщо не маєте важливих досягнень у навчанні або суспільній діяльності, тоді розкажіть про свої плани на майбутнє.

Будьте щирими, не намагайтесь ідеалізувати себе, адже це дуже помітно. Уникайте штампів “комунікабельний, цілеспрямований” або підтверджуйте їх аргументами.

Структура мотиваційного листа

1.     Шапка – вказуються особисті дані (ПІБ, номер телефону).

2.     Вступ – звернення до членів приймальної комісії.

3.     Основна частина – розкриваємо тему листа.

4.     Висновки  – підсумовуємо основні тези, думки.

Вступну частину можна розпочати зі звернення “Шановні члени приймальної комісії, звертаюсь до Вас…” або “Шановні пані та панове, прошу розглянути…”. Якщо ви звертаєтесь до конкретної людини, тоді можна написати її ім’я та прізвище.

В основній частині листа потрібно розказати про те, що спонукало вас до його написання, про свої здобутки, навички, підкріплені аргументами. Наприклад, замість “маю лідерські якості” краще написати “був старостою класу або президентом школи тощо”.

У висновку варто підсумувати тези та подякувати, наприклад “Дякую, що приділили увагу”.

Вимоги до оформлення тексту

•      обсяг 1-2 сторінки формату А4;

•      шрифт Arial, Times New Roman, Verdana, розмір 14;

•      розбивайте текст на параграфи;

•      збережіть документ у форматі, doc або docx.

Лист варто писати у діловому стилі. Не використовуйте екзотичні шрифти або надто яскраві кольори. Креативити можна там, де це доречно, наприклад, якщо вступаєте на творчі спеціальності.

Помилки при написанні мотиваційного листа

•      не копіюйте готові мотиваційні листи з інтернету;

•      неструктурований текст (без розділення на абзаци);

•      надто довгі речення;

•      надмірне вживання афоризмів, цитат;

•      нелогічність та непослідовність думок;

•      орфографічні помилки.

ЗРАЗОК МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА

Приймальній комісії ВСП «Тальянківський агротехнічний фаховий коледж Уманського НУС»

Іванчука Івана Івановича, адреса, номер телефона

Шановні члени приймальної комісії!

Дуже Вас прошу: прихильно розгляньте мого листа і допоможіть мені стати тим, ким я хочу: студентом Вашого коледжу.

Моя мрія – бути механіком. В мене дідусь по татові все життя працював трактористом, мій тато – автомеханік і взагалі спеціаліст із будь-якої техніки. Мій старший брат служить в армії танкістом. Вдома в нас є легковик, вантажівка, трактор із усім навісним обладнанням, мотоблок, мотоцикл, скутер. Я змалечку не розлучаюся з гаєчними ключами, бо завжди допомагаю чи то татові, чи дідусеві лагодити нашу техніку. Вмію водити автомобіль і трактор. Тато вже дозволяє мені скородити чи коткувати в полі і на городі. Дідусь хвалить мене і каже, що мені сам Бог велів працювати з технікою.

У школі моїм улюбленим предметом було трудове навчання. Намагався також поглиблено вивчати фізику, математику, іноформатику. Знаю, що без них мені не осягнути майбутню професію. Був старостою шкільного гуртка технічного конструювання, разом зі своїми друзями створював діючі моделі різних типів і призначення.

Хочу стати студентом Тальянківського коледжу за спеціальністю «Агроінженерія». Дізнався про Ваш навчальний заклад від своїх старших друзів-земляків, які навчаються у Вас на другому та третьому курсах. Вони й порадили мені знайти в інтернеті сайт, на якому є вся потрібна мені інформація щодо вступу. Дякую Вашим викладачам за те, що створили це змістовне інтернетджерело відомостей про коледж.

Вірю, що Ви приймете до уваги мої звіряння Вашій шановній комісії і допоможете мені стати студентом Вашого коледжу. Обіцяю: я  буду вчитися старанно і наполегливо, бо справді  хочу стати висококваліфікованим механіком, озброєним сучасними інженерними знаннями, ознайомленим із передовими технологіями використання техніки в сільсьгосподарському виробництві, ґрунтовно підготовленим теоретично і практично.

В майбутньому планую продовжити фахову освіту у вищому навчальному закладі і стати справжнім інженером-механіком.

Маю намір створити своє приватне підприємство з обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки, аби допомагати фермерам нашого району.

Дякую Вам за увагу, шановні члени приймальної комісії! Маю велику надію на Ваше позитивне рішення щодо мого майбутнього навчання в Тальянках.

Хочеться вірити, Ваш майбутній вихованець Іван Іванчук.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*