До 87-х роковин Голодомору 1932–1933 років

Голодомор України
Голодомор в україні був штучним від радянської влади

28 листопада, у четверту суботу місяця, в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. День пам’яті був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

        Україна внаслідок геноциду 1932 – 1933 років, масових штучних голодів 1921 – 1923 та 1946 – 1947 років втратила  мільйони людських життів. Через страшні масштаби злочину та цілеспрямовану політику тоталітарного режиму, приховування правди про нього, вчені досі продовжують обговорювати точну кількість жертв Голодомору 1932 – 1933 років. Але мова йде про мільйони обірваних, вбитих страшною зброєю масового ураження – голодом – людських життів.

      Нашим спільним обов’язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму.

           Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових меморіальних заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Запалена свічка у вікні кожної нашої домівки увечері 28 листопада стане виявом нашої пам’яті і віри у майбутнє.

Гаслом цьогорічних заходів є: «Збережи пам’ять. Збережи правду.»

     Кожен в Україні може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор: запалити свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста або меморіалу у День пам’яті жертв голодоморів.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.