Існує багато технологій штучного інтелекту, які можуть поліпшити ефективність навчання. Ось кілька прикладів:

Штучний інтелект в Тальянківському коледжі AI chip artificial intelligence, future technology innovation

  1. Персоналізоване навчання: використання алгоритмів машинного навчання для надання унікального навчального досвіду кожному учневі відповідно до його потреб і можливостей.
  2. Автоматизоване оцінювання: застосування інструментів штучного інтелекту для оцінки рівня знань учнів та розподілу завдань відповідно до їх успішності.
  3. Віртуальні асистенти: використання інтелектуальних агентів для відповіді на запитання студентів та надання рекомендацій.
  4. Адаптивні курси: створення курсів, які автоматично змінюються відповідно до потреб учнів, їхніх досягнень та темпу навчання.
  5. Оптимізація викладання: використання аналізу даних для покращення методів викладання та розвитку нових підходів.
  6. Розпізнавання мови: використання технологій розпізнавання мови для автоматичного перекладу та навчання іноземних мов.
  7. Голосові інтерфейси: створення інтерфейсів для взаємодії з учнями за допомогою голосових команд.
  8. Аналіз настрою: використання аналізу даних для визначення настрою та емоцій учнів, що допоможе вчителям підлаштовувати методи навчання відповідно до потреб студентів.
  9. Відстеження успішності: збір та аналіз даних про успішність учнів, що дозволяє вчителям визначати труднощі та змін

Штучний інтелект (AI) має потенціал зробити навчання більш ефективним та доступним для учнів, а також полегшити роботу викладачам. Нижче наведено список 14 сервісів штучного інтелекту, які вже зараз можуть допомогти вам підвищити ефективність викладання:

  1. Deepai – ШІ для творчості на уроках. DeepAI пропонує набір інструментів, що генерує картинки за текстовими запитами, має у безоплатній версії 11 стилів(реєстрація не потрібна)
     
  2. Paintbytext –  чат «Картина за текстом». Редагуйте свої фотографії та створюйте матеріали для презентацій за письмовими інструкціями за допомогою ШІ (реєстрація не потрібна)
     
  3. Bedtimestory – ШІ для створення історій, що читаються дітям перед сном. Створіть історію про учнів чи свою дитину, уточніть жанр і зазначте художній стиль.
     
  4. Talk to Books – нейромережа, яка  відповідає на запитання цитатами з книг. Вона вміє обробляти абстрактні питання, наприклад, «Що є сенсом життя?» або «Що означає бути людиною?». Поки не розпізнає питання українською мовою, але можна застосовувати на уроках англійської мови.
     
  5. MakeMyTale — інноваційна платформа, що дозволяє створювати унікальні історії за допомогою ШІ. Оберіть тему, жанр, персонажів, а нейромережа створить казку з ілюстраціями. Є безоплатний (5 історій) і платний тариф.
     
  6. Mubert – нейромережа, яка створює музику за текстовим запитом або за обраним жанром чи настроєм.
     
  7. Kaiber– створить анімований ролик за вказаним зображенням (безоплатно 30 кредитів, 1 ролик = 8 кредитів).
      
  8. Pictory – витягне контент з ваших записів  Zoom, Teams і вебінарів. Ідеально підходить для створення відеоконтенту для соціальних мереж.
     
  9. ChatGPT – створить будь-який текстовий контент, тільки правильно запишіть промпт. Створить і вправу для занять і допоможе знайти потрібну інформацію. 
     
  10. Microsoft Designer – підходить для створення віжуалів та дизайнів, як для уроків, так і для просування освітніх продуктів. 
     
  11. Тome – створює цілі оповіді з нуля або додає контент за вашим запитом.
  12. https://illustroke.com 
    Створює векторні зображення на основі текстових підказок.
  13. https://openai.com/dall-e-2 
    Інструмент для генерації зображень та тексту, розроблений з використанням ШІ OpenAI.
  14. ChatGPT від OpenAI. Сервіс, який може писати сценарії, пости, статті, корегувати тексти, робити контент-плани та багато іншого. У нього є як платна версія, так і безкоштовна. 

Україна – одна з лідерів Східної Європи за рівнем упровадження технологій штучного інтелекту в корпоративному секторі. Державна політика в ційданій сфері уже також започатковується. У грудні 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив Концепцію розвитку штучного інтелекту (Розпорядження КМУ 02.12.2020 № 1556-р). 

У 2020 році Україна посідала 57 місце серед 172 країн за Індексом готовності уряду до впровадження штучного інтелекту (Government AI Readiness Index). Найвищу оцінку Україна отримала за доступність та репрезентативність даних, що є результатом успішного впровадження політики відкритих даних протягом останніх 5 років.

Алгоритми штучного інтелекту використовуються в Україні для роботи з відкритими даними судового реєстру, моніторингу стану довкілля та виявлення ризиків у публічних закупівлях.

Приклади в Україні

WINCOURT — модуль автоматичного аналізу на платформі Суд на долоні. Він оцінює подібність судових документів, які завантажує користувач, до тих, на основі яких були вже вирішені подібні справи, та надає прогноз стосовно успішності їх розгляду. Verdictum PRO – сервіс з аналогічним функціоналом та спеціалізацією на господарському судочинстві.

DeepGreen Ukraine — сервіс моніторингу лісових насаджень, що використовує відкриті супутникові знімки та дані Держлісагентства для виявлення незаконних вирубок. 

Платформа DOZORRO розробляє модель машинного навчання для виявлення ризикових закупівель. Зі штучним інтелектом DOZORRO громадські активісти зможуть значно швидше виявляти «зраду» в закупівлях та звертатися до контролерів та правоохоронних органів.

Статтю підготував викладач інформатики Сергій Поліщук 🤳

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.